Miss Egzotica 2017!
01.03.2017
Kwietniowe spotkanie PGF – dron
22.04.2017

Marcowe spotkanie PGF poświęcone było stosunkowo nowej gałęzi fotografii, zwanej potocznie fotografią mobilną – wykonywaną i obrabianą za pomocą smartfonów. Naszą specjalistką w tej dziedzinie jest Stella Szczupakowska i to ona poprowadziła to spotkanie. Wprowadziła uczestników w podstawowe zagadnienia oraz pokazała specyficzne aspekty fotografii mobilnej, która zaczyna przybierać formę swoistej subkultury fotograficznej.

Fotografia mobilna mocno różni się od tradycyjnej, wykonywanej aparatami fotograficznymi, niezależnie od ich typu, rozmiaru czy wagi. Jest mniej ukierunkowana na dopieszczanie szczegółów, mniejszą wagę przykłada się do aspektów stricte technicznych zdjęcia. Większy nacisk jest położony na wrażenie, kompozycję kadru, dobór kolorystyki, nastrój. Najwięcej takich zdjęć można spotkać na serwisie Instagram, który jest obecnie chyba najpopularniejszym serwisem fotograficznym na świecie. Oczywiście, jak w każdym tego typu miejscu, obok zdjęć wybitnych znaleźć tam można fotografie całkiem przeciętne czy wręcz słabe. Umiejętność odpowiedniego oznaczenia zdjęcia odpowiednim hashtagiem znacznie ułatwi przyszłym odbiorcom naszych prac znalezienie ich wśród milionów fotografii z całego świata.

Płocka Grupa Fotograficzna piątkowym spotkaniem zainicjowała tworzenie grupy zdjęć opatrzonych hashtagiem #pgfmobilnie. Zachęcamy wszystkich pasjonatów fotografii do śledzenia naszego profilu –PGF Instagram , na którym użytkownik Fototomek rozpoczął nową erę działalności naszego Stowarzyszenia! Oznaczajcie swoje zdjęcia naszym hashtagiem, przysyłajcie nam swoje prace, abyśmy mogli je umieścić na naszym profilu!

A tematem marcowego konkursu było zdjęcie

Pod światło

I miejsce – Jacek Wolf

II miejsce – Ewa Ablewska

III/IV miejsce

Piotr Gzylewski

Wojciech Stasiak

Najwięcej wyróżnień zebrało zdjęcie

Marek Jeznach

 

Relacja ze spotkania – poniżej. Zapraszamy!

Dodaj komentarz