Płock Nocą
01.03.2017
Marcowe spotkanie PGF – mobilnie
13.03.2017

Miss Egzotica 2017!

Reportaż Płockiej Grupy Fotograficznej z finału Miss Egzotica 2017. 

Dzięki kontaktom naszej członkini Ewy Ablewskiej udało nam się zrobić reportaż z tegorocznych wyborów Miss Egzotica. A coż to takiego?

Wyjaśnia Lidia Wróbel:

Wielokulturowość czy multikulturowość, to bardzo popularne ostatnimi czasy zwroty, ale co tak naprawdę dla nas znaczą i czy mamy się może bać tego nowego dla nas zwrotu i nowej rzeczywistości podążającej tuż za nim?!

Na to pytanie zapewne nie ma łatwej odpowiedzi, a im bardziej będziemy próbowali zgłębić temat, tym więcej pojawi się w nas samych sprzeczności i różnorodnych odczuć, choć jedno pozostanie już faktem na zawsze – wielokulturowość wkrada się w nasze życie czy tego chcemy czy nie!

Polska jest jednym z tych krajów europejskich, które w wielu tematach mogą być przykładem do naśladowania… zatem, co nas tak inspiruje? Posłuchajcie opowieści o pewnej niesamowitej kobiecie, która postanowiła zmieniać świat.

Serafina Ogończyk-Mąkowska, bo o niej jest właśnie ta opowieść, jest panią Prezes Fundacji Miss Egzotica. To oczywiście nie jedyne zajęcie Serafiny, a o szczegółach możecie poczytać tu: http://www.serafina.pl/kim-jest/

Fundacja Miss Egzotica organizuje od roku 2010 wybory miss, w których udział biorą dziewczęta mieszkające w Polsce, a pochodzące z różnych stron świata. Jak możemy przeczytać na stronie Fundacji: “przesłaniem projektu jest walka z dyskryminacją, wyrównanie szans, propagowanie kosmopolitycznej postawy, przedstawienie Polaków jako Obywateli świata, propagowanie postaw proekologicznych, solidarność z ubogimi Trzeciego Świata.” I można by tu zakończyć cytat, bo… ot wybory piękności i już. Otóż nie, to dopiero początek! Poprzez swoje działania Fundacja zajmuje się szerzeniem wiedzy na temat innych krajów, kultur oraz problemów mniejszości, zajmuje się przeciwdziałaniem dyskryminacji, w szczególności ze względu na kolor skóry, wiek, płeć, światopogląd, pochodzenie czy narodowość. Wspiera edukację dzieci, prowadzi promocję Rzeczypospolitej Polskiej, dorobku kulturalnego regionów polskich oraz społeczności lokalnych w kraju i za granicą.

“Za przesłanie i ideę projekt został odznaczony Medalem Europejskim przyznawanym przez BCC, Europejski Komitet Ekonomiczno Społeczny w Brukseli, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, tytułem – Ambasador Polskiej Gospodarki oraz statuetką‚ Lider Multikultury’.”

Nie da się zamknąć ogromu lat pracy i wysiłku w jednej krótkiej relacji, dlatego serdecznie zapraszamy na stronę Fundacji http://missegzotica.pl/, bo jest o czym czytać.

W tym roku dostaliśmy niepowtarzalną szansę uczestniczenia w tym ciekawym projekcie w roli obserwatorów i fotoreporterów. Było naprawdę energetycznie i ciekawie. Dla nas to pierwsze tego typu wydarzenie, dlatego cieszymy się, że możemy wyjść ze swoimi aparatami poza miejsce zamieszkania i pożeglować po nieznanych nam lądach.

Oto Ambasadorki Miss Egzotica 2017:

 1. Agnes / pochodzenie: Nigeria
 2. Edina / pochodzenie: Ukraina
 3. Jaspreet / pochodzenie: Indie
 4. Malwina / pochodzenie: Tanzania
 5. Marietta / pochodzenie: Uzbekistan
 6. Nyasha / pochodzenie: Zimbabwe
 7. Ornella / pochodzenie: Kongo
 8. Radmila / pochodzenie: Turkmenistan
 9. Ruth / pochodzenie: Kongo
 10. Sandra / pochodzenie: Polska
 11. Sandra / pochodzenie: Włochy
 12. Victoria / pochodzenie: Ghana
 13. Yuumi / pochodzenie: Japonia

 

Główny tytuł Miss Egzotica 2017, Jury pod przewodnictwem Jacka Rozenka, przyznało pochodzącej z Ghany, pięknej Victorii Abbey!

I wicemiss – Sandra Probucka

II wicemiss – Agnes Temmy z Nigerii

Delegatką Polski na finał Miss Global w Wietnamie została Sandra Probucka.

Zapraszamy do naszej fotorelacji z tego wydarzenia, którą wykonali:

Lida Wróbel

Piotr Gzylewski

Marek Jeznach

Dariusz Kalota

 

Dodaj komentarz