I znowu gramy. Tym razem dla 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
10.01.2014
Wystartowały otwarte spotkania fotograficzne z elementami filmu i grafiki-czekamy na Ciebie!
20.01.2014

Stowarzyszenie Płocka Grupa Fotograficzna ma zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Płocka oraz okolic, na nowy cykl otwartych spotkań fotograficznych, z dołączonymi elementami filmu i grafiki. Przy okazji każdego ze spotkań odbędzie się konkurs na zdjęcie miesiąca.

Spotkania organizowane przez PGF będą wyróżniały się nieszablonowymi pomysłami, formą oraz ich przebiegiem. Oprócz ciekawych rozmów o naszej wspólnej pasji, nie zabraknie dużej ilości zajęć praktycznych. Fotografia studyjna, praca ze sprzętem oświetleniowym, z modelką, fotografia analogowa, makrofotografia, wywoływanie zdjęć tradycyjnymi metodami, obsługa programów do obróbki foto-wideo, elementy warsztatów.

Zapraszamy na otwarte spotkania Płockiej Grupy Fotograficznej. Każdy drugi piątek miesiąca godz. 18:15 Młodzieżowy Dom Kultury ul. Tumska 9a

Zapraszamy na otwarte spotkania Płockiej Grupy Fotograficznej
Każdy drugi piątek miesiąca godz. 18:15 Młodzieżowy Dom Kultury ul. Tumska 9a
fot. Hubert Dajnowski

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zarówno fotografujący od 20 lat zawodowiec jak i początkujący fotoamator zaczynający swoją przygodę ze zdjęciami. Nie ważne czy fotografujesz telefonem komórkowym czy aparatem kompaktowym, jeśli interesujesz się fotografią, filmem, grafiką masz ochotę miło spędzić czas to spotkanie jest dla Ciebie. Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje, pomysły i chętnie Was wysłuchamy.

Spotykamy się w każdy drugi piątek miesiąca o godz. 18.15 w sali nr.5 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Tumskiej 9a. To nie przypadek, że wybraliśmy to miejsce. Cieszymy się, że będziemy spotykać się właśnie tam. Symbolicznie, małym procentem, ale jednak, chcielibyśmy dorzucić swoją cegiełkę i przyczynić się do tego, żeby na główną reprezentacyjną ulicę naszego miasta wracało życie.

Jednym z elementów naszych płockich spotkań fotograficznych będzie konkurs fotograficzny skierowany do wszystkich uczestników spotkań, trwający cały rok, począwszy od stycznia 2014 roku. 12 etapów naszego konkursu zwieńczy wyjątkowy płocki projekt, jakim będzie niepowtarzalny kalendarz na rok 2015 w którym ma szansę znaleźć się każde wyróżnione zdjęcie. Dochód z projektu przeznaczymy m.in. na cele charytatywne. W grudniu, pośród wszystkich zwycięskich prac wybierzemy zdjęcie roku. 

Każdy konkurs posiada swój temat przewodni, w styczniu startujemy od “Co my tu mamy?”. Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu oraz sprawy techniczne uściśla Regulamin Konkursu.

Uwaga! Wyjątkowo w styczniu spotykamy się w 3 piątek miesiąca (czyli ten najbliższy 17.01.14r). Ruszajcie robić zdjęcia lub sięgnijcie do swojego archiwum. Zdjęcia wydrukujcie (dozwolony rozmiar – dłuższy bok maks. 24 cm, np. 15×23 cm) i przynieście ze sobą na spotkanie. Każdy z Was może co miesiąc zgłosić maksymalnie 3 swoje fotografie.

Liczymy, że nasze comiesięczne spotkania zbliżą fotografujących płocczan i wspólnie nauczymy się kultury konstruktywnego dialogu – siedząc przed klawiaturami komputerów nie wszyscy znamy się prywatnie, a to będzie doskonała okazja do zapoznania się!

„Niebo należało do Ciebie, teraz Ty należysz do Nieba” Spacer, plener fotograficzny ku pamięci kpt. Marka Szufy fot. Arek Gmurczyk

„Niebo należało do Ciebie, teraz Ty należysz do Nieba” Spacer, plener fotograficzny ku pamięci kpt. Marka Szufy
fot. Arek Gmurczyk

Gwarantujemy dobry klimat i ciekawe tematy rozmów. Niebawem przekażemy Wam kolejne ciekawe informacje związane z naszymi spotkaniami i konkursem z których dowiecie się m.in kto będzie naszym patronem medialnym. Jednego możecie być pewni-nie zabraknie wielu (nie tylko) fotograficznych niespodzianek…

Do zobaczenia w najbliższy piątek 17.01.2014r o godz. 18:15! Zabierzcie ze sobą zdjęcia na konkurs pt. „Co my tu mamy?”

5 urodziny Płockiej Grupy Fotograficznej

5 Urodziny Płockiej Grupy Fotograficznej

Terminy oraz tematy naszych otwartych spotkań fotograficznych:

 • Styczeń- 17.01.2014r. Temat konkursu fotograficznego: „Co my tu mamy?”
 • Luty – 14.02.2014r. Temat konkursu fotograficznego: „Uczucie”
 • Marzec -14.03.2014r. Temat konkursu fotograficznego: „Portret kobiety”
 • Kwiecień – 11.04.2014r.
 • Maj – 09.05.2014r.
 • Czerwiec – 13.06.2014r.
 • Lipiec – 11.07.2014r.
 • Sierpień – 08.08.2014r.
 • Wrzesień – 12.09.2014r.
 • Październik – 10.10.2014r.
 • Listopad – 14.11.2014r.
 • Grudzień – 12.12.2014r.

Serdecznie zapraszamy!

Łódź jest miastem filmowców, Warszawa – urzędów centralnych, Kraków – zabytków, a my chcemy żeby Płock był miastem fotografów!

Łódź jest miastem filmowców, Warszawa – urzędów centralnych, Kraków – zabytków, a my chcemy żeby Płock był miastem fotografów!
fot. Arek Gmurczyk

Więcej informacji o naszych spotkaniach: LINK

Regulamin konkursu

[Arek Gmurczyk, Marcin Szadkowski, Marek Jeznach]

1 Komentarz

 1. […] Kolejne spotkanie już 14 lutego o godz. 18:15 w MDK. Temat konkursu na zdjęcie miesiąca: “Uczucie”. Więcej o naszych otwartych spotkaniac: KLIK […]

Dodaj komentarz