Zapraszamy na V Plener Noworoczny PGF z ogniskiem 01.01.16 godz 12:00
28.12.2015
Szlachetna Paczka Płockiej Grupy Fotograficznej z PRZYJACIÓŁMI 2015
07.01.2016

Stół bogato zastawiony, zapach pierników unosi się w powietrzu, a my wszyscy wokół stołu zgromadzeni uśmiechamy się do siebie po cichu… jeszcze tylko opłatek przełamać, jeszcze tylko złożyć życzenia i w świątecznym nastroju, przy dźwięku kolęd,  usiądziemy do wspólnego posiłku… ach – nastrojowo zrobiło się wokół! Pomimo obowiązków, pomimo ważnych spraw i pilnych zakupów (oczywiście świątecznych) znajdujemy czas, aby być razem także w święta.

A Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, kiedy to ludzie spotykają się, by złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. Podtrzymując te tradycje członkowie Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna, już po raz siódmy, wspólnie spędzili wieczór, w bardzo nastrojowym miejscu.

Był oczywiście opłatek i życzenia – pełne ciepła, życzliwości, a co najważniejsze – składane prosto z serca… był pachnący kompot z suszu i rozgrzewający barszcz z uszkami… była rybka i pyszne łazanki. Były łakocie dla łasuchów… i pierniczki przygotowane przez wolontariuszy ze Szlachetnej Paczki w podziękowaniu za udział w tegorocznej akcji.  Były rozmowy… o zdjęciach (cóż za niespodzianka!) , o planach na przyszłość – oczywiście planach Stowarzyszenia 😉 była radość, mnóstwo pozytywnej energii… byli ludzie, którzy są dla siebie ważni – tak po prostu, po ludzku… bliscy sobie na tyle, aby ten jeden dzień w roku spędzić razem – bez pośpiechu, spinki czy pędu.

I wiecie czego zabrakło?! Jednej jedynej rzeczy… nawet najważniejszej rzeczy, która w taki dzień, jak ten jest zawsze?! Zabrakło przemowy naszego Prezesa! A dlaczego zapytacie?! Nasz Prezes w ten ciepły (o zgrozo), pachnący piernikiem i kompotem z suszu wieczór, spędził w pocie czoła, w szpitalu przy swojej żonie, witając na świecie swojego drugiego potomka!

Prezesie kochany… Wybaczamy! Gratulujemy! Cieszymy się razem z Wami! Życzymy dużo zdrowia i pociechy z maleństwa!

Ach – nastrojowo robi się wokół… niechby tylko śnieg raczył nas w tym roku odwiedzić, byłoby całkiem magicznie!

VII Wigilia Płockiej Grupy Fotograficznej

VII Wigilia Płockiej Grupy Fotograficznej
fot. Jacek Wolf

[Lidka Wróbel, Jacek Wolf]

2 Komentarze

  1. Ewa A. napisał(a):

    Lidka, Jacek – bardzo ładny tekst, aż się wzruszyłam 🙂

Dodaj komentarz