Nasza VII Wigilia…
30.12.2015
PGF dla WOŚP 2016. Zapraszamy na zdjęcia studyjne do Orlen Areny
09.01.2016

Szlachetna Paczka Płockiej Grupy Fotograficznej z PRZYJACIÓŁMI 2015

Kochani nasi Członkowie i Przyjaciele!

Jak zapewne pamiętacie, w grudniu 2015 r. braliśmy po raz kolejny udział w przygotowaniu paczek dla wybranej przez nas Rodziny w projekcie Szlachetna Paczka. Dzięki Waszej ofiarności – za którą kolejny raz z całego serca dziękujemy! – udało nam się zebrać 1700 zł. Za te pieniądze kupiliśmy rzeczy które Rodzina wskazała jako najbardziej jej potrzebne. Przede wszystkim paliwo, którego sporo zużywają na dojazdy do szpitali w innych miastach. Plus dorzuciliśmy kilka rzeczy ekstra 😉 Paczki dostarczyliśmy do Magazynu Szlachetnej Paczki Płock 12 grudnia 2015 r.

Od Wolontariuszki Małgorzaty – która zajmowała się tą Rodziną i dzięki temu pomogła nam przygotować odpowiednie paczki – otrzymaliśmy relację z ich wręczenia Rodzinie. Chcielibyśmy się nią z Wami podzielić. Mamy nadzieję, że Was również wzruszy te kilka zdań poniżej.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.

Gdy wolontariusze i pomocnicy wnosili opakowane pudła prezentowe dzieci onieśmielone siedziały na kanapie. Rodzice także ciut onieśmieleni. Gdy zostaliśmy w węższym gronie – rodzice prosili, by nie była nas duża grupa, dzieci rozpływały się w uśmiechach. Sama wielkość opakowanych świątecznie paczek wprawiała ich w wielką radość. Nikola głaskała kokardki i świąteczny papier, Alan szczebiotał szczęśliwy. Zachęcona przez nas Nikola z radością rwała papier z pudeł – „Ale fajnie !” i choć w większości były to rzeczy dla braciszka, wszystko ją cieszyło. Kiedy znalazła buty dla siebie oraz piórnik zaniemówiła. „Wielkie pudła ze słodyczami i tak są moje – Alanek ich nie je, bo nie może”. Pani Natalia pomagała otwierać pudełka, Pan Mariusz stał obok i wzruszony patrzył na radość dzieci. Choć i on na widok żyrandoli poczuł się jak dziecko, uważnie oglądał i cieszył się. Pani Natalia zarumieniła się, gdy otworzyła kopertę i znalazła w niej wejściówki do kina. „Musimy poprosić jakąś nianię i wybrać się na film, jak kiedyś”. Gdy już wszystko było otwarte Pan Mariusz wrócił do paliwa – był bardzo przejęty. „Paliwo to wielkie WoW!! Bardzo się cieszymy – to spokojne patrzenie w przyszłość na jakiś czas.” Alanek – pomimo, że nie chodzi – cały w szczęściu, że ma „swoje” buty. Mnóstwo słoiczków z Gerberkami to zachęta do jedzenia. A gra w której biegają ludziki LEGO to coś zupełnie odlotowego, niespodziewanego. Pani Natalia zarumieniła się widząc opłacone na przyszłość bilety do kina – „jak kiedyś”. Pan Mariusz wzruszony patrzył na radość rodziny, ciągle dziękował i zapraszał darczyńców.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

Bardzo dziękuję Wam za przygotowanie paczki dla Rodziny. Byłam nie mniej szczęśliwa niż obdarowana Rodzina oraz dumna z Waszego zaangażowania, zrozumienia i hojności. Słyniecie z wysokiej jakości przygotowanych paczek i jest to sława zasłużona. Rodzina jest bardzo wdzięczna i ciągle czeka na Was. Ma dla Was podziękowanie, ale chce Wam przekazać je osobiście.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

„Drodzy Przyjaciele. Bardzo jesteśmy wdzięczni za paliwo, za Gerberki dla Alanka, za śliczne ubranko i buty dla dzieci. Za rewelacyjną grę. Chcielibyśmy Wam osobiście podziękować – jesteśmy bardzo wdzięczni, zapraszamy i czekamy”.

W XV edycji SZLACHETNEJ PACZKI impuls do zmiany otrzymało ponad 20 700 rodzin, których odwiedziło ponad 10 000 wolontariuszy. Paczki przygotowało ponad 700 000 darczyńców. Dziękujemy, że byłeś wśród nich.”

 My również dziękujemy, że byliście wśród nich razem z nami!

szlachetna-paczka-2015-pgf (3)szlachetna-paczka-2015-pgf (2)szlachetna-paczka-2015-pgf (1) szlachetna-paczka-2015-pgf (1)

[Ewa Ablewska]

1 Komentarz

  1. Arek Gmurczyk napisał(a):

    Dzięęęę kuuu jeeemy 🙂 !

Dodaj komentarz