Spotkanie warsztatowe Canon Polska w Płocku
03.04.2014
#Canonwplocku
13.04.2014

Jakby nie patrzeć, wreszcie nastała wiosna. Zarówno w przyrodzie, jak i w sercach wielu ludzi… wystarczy przejść się po alejkach w parku… Aż miło patrzeć jak wszystko budzi się do życia. Dlatego też nie mogliśmy wybrać innego tematu na kwietniowy konkurs jak właśnie „Wiosna”. Puśćcie wodze fantazji, pomyślcie co się Wam kojarzy z tą porą roku, poszukajcie inspiracji czy w muzyce, malarstwie, ludziach ? I przynieście swoje prace już w ten piątek, o 18.30 do Młodzieżowego Domu Kultury na nasze kolejne Otwarte Fotograficzne Spotkanie. Przypominamy, możecie dostarczyć na konkurs maksymalnie 3 prace formatu np. 15x23cm, na hasło „Konkurs PGF” nasz partner techniczny, StudioAP wywoła je Wam za darmo (Laboratorium fotograficzne mieści się w Nowym Rynku 14).

marcowe-spotkanie-pgf (1)

Marcowe Spotkanie PGF fot. Arek Gmurczyk

Kontynuując część praktyczną naszych spotkań, chcielibyśmy Wam podpowiedzieć jak wybierać zdjęcia – czy na konkurs, czy do publikacji. Wiemy, jak ciężka jest sytuacja gdy mamy powiedzmy 10-20 zdjęć z reportażu a możemy zamieścić tylko 5-6. Jak to zrobić ? no właśnie… Jeśli chcecie, przynieście na pendrive 5 swoich najlepszych zdjęć – podyskutujemy o nich.

Gdy już jesteśmy po selekcji materiału i wywołamy zdjęcia okazuje się, że nie są identyczne z tym, co widzieliśmy na monitorze – nasi Koledzy ze StudioAP opowiedzą Wam co zrobić, żeby być zadowolonym z wydruków – wyjawią sekrety kalibracji i wysyłania zdjęć do labu w odpowiednich formatach. Wiedza bardzo przydatna, a niestety często pomijana.

Do zobaczenia już w najbliższy piątek 11-tego kwietnia o 18:30 w Młodzieżowym Domu Kultury!

P.S. Pamiętajcie, że w tym tygodniu widzimy się dwa razy – dzień po spotkaniu, w sobotę, o 11tej zaczynają się otwarte warsztaty fotograficzne z Canon Polska – Warsztaty Canon

[Marcin Szadkowski]

Spotkanie marcowe na zdjęciach:

 

 

2 Komentarze

  1. Arek Gmurczyk napisał(a):

    Zapowiada się ciekawy fotograficzny weekend

  2. MBSzadkowski napisał(a):

    Ojjj i to jak…

Dodaj komentarz