Szlachetna Paczka PGF z Przyjaciółmi – edycja 2017
27.11.2017
WOŚP 2018, czyli będzie się działo!
29.12.2017

Szlachetna Paczka PGF z Przyjaciółmi 2017, czyli wyszło jak zawsze!

Informację wyjątkowo zaczniemy od środka, potem będzie początek, a na koniec trzeba poczekać. Już tłumaczę 🙂

Przekazaliśmy naszą paczkę do Magazynu Szlachetnej Paczki w Płocku! 11 pudeł i pudełek! Taaaka paaaka! Jesteśmy dumni. Z nas i ze wszystkich osób, które nam w tym pomogły!

Paczka przekazana to dawać ferajnę do zdjęcia!

To teraz początek: nasza koleżanka Stella dała hasło do tegorocznej akcji Szlachetnej Paczki. Bierzemy w niej udział (nieprzerwanie) od 2010 roku, więc i w tym roku tradycji musiało się stać zadość. Postanowiliśmy pomóc tym razem samotnej, pracującej matce, wychowującej dorastającego syna.
Dzięki hojności naszych Przyjaciół i członków naszego Stowarzyszenia udało nam się uzbierać tysiąc pięćset złotych! Prawie połowę tej kwoty zebrały wspaniałe dzieciaki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie. Zebrali pieniądze głównie dzięki… zdjęciom w szkole! 🙂 A to nie koniec ich wyczynów. Postanowili również pomóc nam w zakupach, na które wybraliśmy się w piątkowe przedpołudnie. Dwie Gabrysie i dwie Julki (wraz z opiekunem, naszym PGFowym kolegą Pawłem) przebierały, wybierały, dorzucały, liczyły i woziły zakupy w koszu wypełnionym (w końcu) po brzegi. Potem – dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej firmy – mogliśmy je w komfortowych warunkach spakować i przechować.
Drugą częścią naszej Paczki jest naprawa roweru chłopaka, której dokonuje firma PG Bikes Płock – zapłacimy tylko za wymieniane części, a rower będzie gotowy już w połowie grudnia. Dziękujemy w imieniu Rodziny! <3

Paczki dostarczyliśmy do Magazynu Szlachetnej Paczki Płock rano w sobotę 9 grudnia 2017 r. Jak zwykle zostaliśmy przywitani przez Wolontariuszkę Kasię ciastami, ciastkami, herbatą, kawą, napojami, a z nowości były zupy i kanapki (ech, niepotrzebnie jedliśmy śniadania!). Objedliśmy się jak bąki w imieniu wszystkich naszych współdarczyńców 😉 Zostawiliśmy świąteczną kartkę, którą Wolontariuszka przekaże „naszej” Rodzinie. W zamian dostaliśmy ładne podziękowania, solnego aniołka i czekoladki (te trafią do uczennic z Mochowa, niech im pójdzie w boczki) 😛

A na koniec… przyjdzie nam wszystkim trochę poczekać. Jak się wreszcie ziści, to dopiszemy go do tego artykułu. Bo nieodzowną częścią realizacji Paczki jest relacja z jej wręczenia, której dokonuje Wolontariusz. Już się nie możemy doczekać!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji naszej tegorocznej Szlachetnej Paczki!
Mamy nadzieję, że za rok znowu, razem z Wami, spiszemy się na 102!

2 Gabrysie i 2 Julki – prestiżowa ekipa! 😉

Pakowanko samych dobroci

Pakujemy, pakujemy, pizza w nagrodę sama się nie zje! 😉

Przedstawiciele głównych darczyńców: członkowie Płockiej Grupy Fotograficznej i uczniowie ze Szkoły im. Jana Pawła II w Mochowie

Do fizycznej roboty zagoniliśmy tych, którzy najczęściej pracują zawartością głowy 😉

PGF, Wolontariuszka Kasia i niezawodni pomocnicy – strażacy!

Noszenie paczek do Magazynu ze strażakami to prawie sama przyjemność

 

W nagrodę, nosiciel paczek mógł zrobić nam zdjęcie :p

Tak było! 🙂

 

Aktualizacja 16.12.2017 r. – relacja z wręczenia paczki „naszej’ rodzinie napisana przez naszą wolontariuszkę Katarzynę:
Przyjechaliśmy do pani Joanny i Piotra wieczorem w sobotę. Pani Joanna była szczęśliwa, że nas widzi. Zaczęliśmy wnosić paczki do domu. Pani Joanna i Piotr byli zszokowani ilością pudełek i pięknym opakowaniem. Każda paczka została otwarta z namaszczeniem. Pani Joanna odwiązywała każdą wstążkę, mówiąc że szkoda żeby się zniszczyły, bo z pewnością przydadzą się jej. Wyjmowane były wszystkie rzeczy i produkty z pudełek. Pani płacząc mówiła, że jedzenia wystarczy im na cały rok. Od razu otworzyła czekoladę, żeby poczęstować osoby, które z wolontariuszami wnosiły paczki. Piotr przymierzał kurtkę i buty, widać było, że jest szczęśliwy, że wszystko jest w dobrym rozmiarze i takie piękne.
Co chce przekazać wolontariusz?
Kochani, bardzo dziękuję, że zdecydowaliście się wybrać panią Joannę i Piotra i udzielić im pomocy. Przygotowaliście Paczkę skrojoną na miarę potrzeb. Kontakt z Wami to czysta przyjemność. Jesteście ludźmi o olbrzymich sercach i pragnę Wam gorąco podziękować. Nie ma słów żeby opisać to, jak teraz czują się pani Joanna i Piotr, którym pomogliście. To było bardzo wzruszające móc przekazać potrzebującym Wasze dary serca. Tyle radości i pozytywnych doświadczeń przed Świętami. Z najlepszymi życzeniami na nadchodzący czas…NIECH DOBRO WRACA:) Bardzo dziękuję za Waszą pomoc i życzę spokojnych i rodzinnych świąt. Kasia (…) Lider Rejonu Płock Centrum Szlachetnej Paczki.
Co chce powiedzieć od siebie Rodzina?
Pani Joanna i Piotr pragną bardzo podziękować za udzieloną pomoc, są szczęśliwi i wzruszeni, że może wreszcie los się do nich uśmiechnie.

[ewa ablewska]

Ewa
Ewa

Dodaj komentarz