Bezpłatne zaproszenia na Targi Film Video Foto w Łodzi. Wygraj telewizor i blu-ray!
10.04.2011
Czerwcowe spotkanie Płockiej Grupy Fotograficznej
04.06.2011

W dniach 8-17 kwietnia 2011 roku w Krakowie odbędzie się 4. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego OFF PLUS CAMERA. Przez 10 festiwalowych dni zaprezentowanych zostanie blisko 100 premierowych filmów z całego świata. Wśród nich nagrodzone i docenione na największych festiwalach filmowych: w Cannes, Wenecji, Rotterdamie, Karlovych Varach, Londynie, Berlinie czy Sundance Film Festival, partnera Off Plus Camera. Nowości programowe tegorocznej OFF PLUS CAMERA to „Filmowe oblicza kobiet” oraz prezentacja nowego kina z Irlandii, Niemiec i Azji. Nie zabraknie również stałych sekcji festiwalu: Konkurs Główny ”Wytyczanie drogi” (nagroda 100 tys. USD) „Odkrycia”, „From the Gut” oraz „Nadrabianie zaległości”.

OFF PLUS CAMERA to festiwal skoncentrowany na filmach, które łączy przymiotnik „niezależny”. To miejsce spotkań z dobrym, ale często trudnym, kontrowersyjnym kinem, a także możliwość poznania twórców, dyskusji i wymiany poglądów. Jednym z głównych celów krakowskiej imprezy jest wspieranie młodych, zdolnych reżyserów z całego świata, którzy są dopiero na początku kariery. To z myślą o nich organizowany jest Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi” (nagroda 100 tys. USD), najważniejszy punkt festiwalu. Co roku na mapie światowego kina pojawiają się nowi twórcy gotowi zmieniać filmową rzeczywistość, inspirować, dyskutować. Ich największą kolebką jest amerykański Sundance Film Festival, którego misję w Polsce kontynuuje OFF PLUS CAMERA.
informacje prasowe organizatora offpluscamera.com

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w konkursie Relacja z Wydarzenia przeprowadzanym w ramach 4 edycji OFF PLUS CAMERA Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego nasz grupowy kolega Skibek zakwalifikował się do do ścisłego finału (4 materiały) gdzie jego film „Budowa molo bez zabezpieczeń” walczy o główną nagrodę konkursu! W tym przypadku w Krakowie nie może zabraknąć członków Płockiej Grupy Fotograficznej, którzy nie omieszkają oczywiście sfotografować tego wielkiego wydarzenia jakim niewątpliwie jest OFF PLUS CAMERA. Do obejrzenia zdjęć z festiwalu zaprosimy Was w przyszłym tygodniu. Konkursowy materiał Konrada możecie obejrzeć klikając na poniższy obrazek:

Relacja z Wydarzenia TVN24 finał

O powstaniu filmu „Budowa molo bez zabezpieczeń”

„Jako, że jestem fotografem, to większość moich materiałów na profilu zajmują zdjęcia. Filmy nagrywam wtedy, kiedy zdjęcie nie odda danej sytuacji. Tak właśnie było podczas nagrywani filmu, który przeszedł do finału w konkursie. To był przypadek, że akurat tamtędy przejeżdżałem. Po zrobieniu kilku zdjęć doszedłem do wniosku, że to nie to. Zdjęcia były zbyt statyczne i nie odzwierciedlały dramaturgii sytuacji. Postanowiłem to sfilmować. Po emisji materiału na antenie TVN24 dostałem sporo niepochlebnych komentarzy pod swoim adresem, zdarzały się groźby i publiczne namowy do linczu, ale też była cała rzesza osób, która mi gratulowała uchwycenia sytuacji.”
źródło: konkurs.offpluscamera.com/pl/aktualnosci


Gratulujemy reporterskiego refleksu i trzymamy kciuki w finale!

festiwal off plus camera kraków
Więcej na temat festiwalu i konkursu możecie przeczytać na stronach wydarzeń:
http://www.offpluscamera.com/
http://ww.konkurs.offpluscamera.com/pl

Dodaj komentarz