Worldwide Photo Walk Płock 2017 – relacja i konkurs
09.10.2017
Verva Street Racing 2017 – nasza relacja
17.10.2017

Anna Jamowska – zwyciężczyni konkursu „Happening BW36”

W naszej zabawie „Happening BW36” zwyciężyła Anna Jamowska.

Zdjęcie jej autorstwa, zamieszczone powyżej, zebrało największą ilość głosów na Facebooku. 

Zgodnie z regulaminem, oddajemy głos autorce i zapraszamy do obejrzenia jej zdjęć!

„Aparat towarzyszył mi od zawsze – takimi słowami często zaczynają opowiadać o sobie fotografowie. W moim przypadku było inaczej. Rodzice nie mieli aparatu, zapraszali więc do domu znajomego, który go posiadał i organizowali tzw. wieczorki fotograficzne. Lubiłam potem oglądać zdjęcia z tych spotkań, jak również stare fotografie z albumów rodzinnych.

Pasja fotografii rozwijała się u mnie powoli. Najpierw był aparat na kliszę, potem cyfrówka, aż w 2011 roku kupiłam pierwszą lustrzankę i wtedy już wiedziałam, że to jest mój sposób na życie.

Fotografia pozwala mi na oderwanie się od spraw codziennych, nauczyła cierpliwości…

Wielką przyjemność sprawia mi zanurzenie się w świecie makro. Urzeka mnie migoczący bokeh, słońce ślizgające się między mchami i załamujące się w kroplach rosy…. to po prostu magia niedostrzegalna na pozór.

Drugą moją pasją splatającą się z fotografią są podróże. Pasjonują mnie szczególnie kadry pokazujące zwykłe życie mieszkańców. Dlatego też czy to będzie hałaśliwa, zatłoczona ulica, czy zapomniana wieś, zamieniam się wtedy w obserwatora i podglądam codzienność.

W moim archiwum znajdują się różnorodne kadry : ulice, stare podwórka, opuszczone miejsca, kadry nocne, mgły, ludzie… nie potrafię zbyt długo skupić uwagi na jednej tematyce, zbyt dużo interesującego jest dookoła…
 
Jednak tworząc kadr staram się, by nie był to tzw. zwykły pstryk, zawsze mam na uwadze słowa Eliotta Erwitta –
… Fotografia jest sztuką obserwacji, to umiejętność znalezienia czegoś interesującego w zwykłym miejscu…. nie jest istotne co widać, istotne jest to, co potrafisz z tym zrobić…
 

 

Dodaj komentarz