Dzień Integracji i Aktywności Osób Niepełnosprawnych już jutro!
10.09.2013
„Niewidoczne serce Zoo”… już widoczne! :)
20.09.2013

Z ogromną dozą wzruszenia i nadziei

Stowarzyszenie Płocka Grupa Fotograficzna

Ewa Ablewska, Hubert Dajnowski, Marcin Dorobek, Arkadiusz Gmurczyk, Marek Jeznach, Agata Kurczak, Marek Michalski, Dariusz Ossowski, Arkadiusz Pytlas, Jacek Różycki, Marcin Szadkowski, Paweł Wolder, Jacek Wolf, Michał Zieliński

oraz

Miejski Ogród Zoologiczny

zapraszają na wspólną wystawę pt. „Niewidoczne serce Zoo”

Aby nie zdradzać szczegółów wystawy, możemy jedynie wspomnieć, że dzięki ciekawym pomysłom Magdaleny Kowalkowskiej z płockiego ogrodu zoologicznego przygoda Płockiej Grupy Fotograficznej w Zoo trwała od początku czerwca do połowy sierpnia 2013 r. Efektem są gigabajty danych w naszych aparatach, a w nich zwierzęta, opiekunowie, portrety, niecodzienne wydarzenia, zabawne sceny, pościgi, transporty, ciekawość, nieufność i mnóstwo innych sytuacji i emocji, ale przede wszystkim: ogromna dawka ludzkiej życzliwości i uśmiechu.

Zaproszenie na wystawę “Niewidoczne serce Zoo”

Zaproszenie na wystawę „Niewidoczne serce Zoo”.
Autor zdjęcia promującego wystawę: Marek Michalski

Do Zoo weszliśmy z aparatami i z takim pojęciem o nim, jakie ma chyba każdy zwiedzający: sporo zwierząt, sporo drzew, fajnie poprowadzone alejki, karmienia fok i pingwinów o określonym czasie, jakieś budki z lodami…  podsumowując: przyjemne miejsce do spacerów, zwłaszcza z dziećmi.

A to co udało nam się wypatrzeć i – mamy nadzieję – ciekawie uwiecznić na zdjęciach, będą mogli Państwo obejrzeć na wystawie. A ponieważ jest to nasza pierwsza zbiorowa wystawa i pierwsza, w której bierzemy udział jako Stowarzyszenie, to bardzo przydałby się nam Państwa wsparcie i doping, albo… krytyczne słowa, abyśmy mogli się stawać coraz lepsi 🙂

A nie będę pozować!

Tak robiliśmy zdjęcia… albo ich nie robiliśmy 🙂
fot. Agata Kurczak

Wystawę można obejrzeć na dziedzińcu Płockiej Galerii Sztuki przy ul. Sienkiewicza 36 w dniach 18-29 września 2013 r. w godzinach otwarcia Galerii.

Po tym terminie wystawa zostanie przeniesiona na miesiąc do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego przy ul. Norbertańskiej 2, a na kolejny miesiąc trafi do Galerii „Wisła” w Płocku.

Życząc Państwu „fotograficznych” wrażeń serdecznie zapraszamy również na wernisaż tej wystawy, który odbędzie się 18 września 2013 r. o godz. 17:00.

Zarówno na wernisaż jak i na otwarcie wystawy wstęp jest wolny.

Zebranie tęgich głów

A tak wspólnie wybieraliśmy zdjęcia na wystawę 😉
fot. Jacek Wolf

Dziękujemy Miejskiemu Ogrodowi Zoologicznemu w Płocku za zaproszenie do fantastycznej współpracy. Płockiej Galerii Sztuki za współorganizowanie z nami tego wydarzenia i udostępnienie swojej gościnnej powierzchni wystawowej. Drukarni Mediakolor za wydruk zdjęć i tradycyjnie najlepszą kooperację na linii fotograf-drukarnia. Galerii Handlowej Wisła za konkretną pomoc przy ekspozycji zdjęć, a Agencji RIS za katering na wernisaż wystawy 🙂

Zapraszamy również na „Niewidoczne serce Zoo” na Facebooku

Poprzednia informacja o tym projekcie fotograficznym: LINK

[ewa ablewska]