StudioAP partnerem naszego konkursu!
07.02.2014
Fotograficzne Walentynki z Uczuciem
15.02.2014

W dniu 17tym stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury na ul.Tumskiej odbyło się pierwsze otwarte spotkanie Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna. Tym wydarzeniem zainicjowaliśmy serię comiesięcznych spotkań, które będą się odbywać w każdy drugi piątek miesiąca.

To pierwsze spotkanie poświęcone było głównie historii grupy ludzi, których połączyła pasja fotograficzna i miejsce zamieszkania. Ale te dwa czynniki to nie wszystko co spaja Płocką Grupę Fotograficzną. Równie ważnymi są chęć współpracy i potrzeba dzielenia się zgromadzoną wiedzą. Tym samym spotkania PGF oprócz wartości artystycznych i integracyjnych, będą miały również wartość edukacyjną.

jack_styczen_pgf_010

Styczniowe spotkanie Płockiej Grupy Fotograficznej
fot. Jacek Wolf

Spotkanie, które odbędzie się dnia 14tego lutego, oprócz konkursu miesiąca (temat lutowy „Uczucie”), poświęcone będzie elementarnej wiedzy o fotografowaniu. Ponieważ chcemy przyciągnąć wszystkich entuzjastów fotografii, uznaliśmy, że cykl warsztatów fotograficznych rozpoczniemy od samego początku – od podstawowej wiedzy o obiektywach, migawkach, przysłonach, pomiarze światła, czułościach i tak dalej.

Będzie to cenne dla osób rozpoczynających swoją przygodę z fotografią, bo pozwoli im zrozumieć pewne kluczowe zależności, które trzeba uwzględnić przy fotografowaniu. Dla osób zaawansowanych będzie to okazja do odświeżenia posiadanej wiedzy i ewentualnego przekazania jej początkującym fotografom.

Warsztaty będą składać z części wykładowej, na której zostaną zdefiniowane podstawowe terminy i pojęcia oraz części praktycznej, gdzie uczestnicy będą mogli „na żywo” sprawdzić to, o czym była mowa na wykładzie. Zapraszamy wszystkich chętnych, ale ponieważ do części praktycznej konieczny jest aparat fotograficzny, osoby chcące aktywnie uczestniczyć w części praktycznej prosimy o zabranie ze sobą aparatów.

Wykład poprowadzą  Marek Jeznach i Andrzej Witkowski. Część praktyczną w grupach poprowadzą  Marek  Jeznach, Andrzej Witkowski, Arek Gmurczyk.

Przypominamy Wam również, że dzięki współpracy podjętej pomiędzy naszym Stowarzyszeniem a StudioAP na wszystkie nasze konkursy fotograficzne możecie wywoływać zdjęcia całkowicie za darmo w laboratorium fotograficznym przy Nowym Rynku 14.

Do zobaczenia w najbliższy piątek 14-go lutego o 18:15 w Młodzieżowym Domu Kultury!

Więcej informacji o naszych spotkaniach LINK

[Marek Jeznach, Arek Gmurczyk]

Dodaj komentarz