10 lat Płockiej Grupy Fotograficznej!
17.11.2018
Dziesiąte urodziny PGF!
10.12.2018

Szlachetna Paczka 2018 – Płocka Grupa Fotograficzna i przyjaciele

W akcji Szlachetna Paczka uczestniczymy od jej pierwszej edycji w Płocku, czyli od 2010 roku. Na początku organizowaliśmy to we własnym gronie członków Grupy, a potem przeszliśmy na szerszą formułę – Płocka Grupa Fotograficzna i przyjaciele. Zaprosiliśmy do uczestnictwa osoby nie będące członkami PGF, ale blisko z nami związane. W tym roku kontynuujemy tę tradycję.

Kogo wspieramy w tym roku? Samotną, starszą panią, a więcej szczegółów poniżej (dane zaczerpnięte z oficjalnej strony Szlachetnej Paczki).

Rodzina: MAZ-2265-586596 (pani Teresa)

Najważniejsze potrzeby, których jeszcze nie mamy:
wersalka
dywany, bo jest zimno od podłogi rozmiar 2,00×3,00 i wąski przy wersalce 1,00×2,00 – MOGĄ BYĆ UŻYWANE W DOBRYM STANIE
odkurzacz
środki czystości
żywność trwała
produkty dla diabetyka
pościel 160×200

I historia pani Teresy:
Pani Teresa (76 l.) mieszka samotnie.
Pani Teresa wiodła normalne życie i zawsze sama dawała sobie radę, pracowała przez lata, a następnie przeszła na wypracowaną emeryturę. Sztuka i historia Płocka to jej pasja. Uwielbiała spacery po mieście, bardzo dużo wie o jego zabytkach. Wszystko zmieniło się 8 lat temu, kiedy z powodu cukrzycy w szpitalu została poinformowana, że lekarze muszą amputować jej nogę. Nagle, z dnia na dzień stała się osobą niepełnosprawną. Do tego ma retinopatię cukrzycową – to dolegliwość, która znacznie upośledza widzenie, a może powodować nawet utratę wzroku. Codziennie przychodzi do pani pielęgniarka i daje zastrzyki z insuliną oraz opiekunka na 3 godziny, która przygotowuje obiad i pomaga w pracach domowych. Dalsza rodzina pani Teresy mieszka w Gdańsku, więc nie ma od nich wsparcia. Całe dnie spędza w domu, na wersalce słuchając radia i to jest jej jedyny kontakt ze światem. Niestety ma zbyt słaby wzrok, aby oglądać telewizję. Pani Teresa utrzymuje się z emerytury, zasiłku pielęgnacyjnego i okresowego, w sumie 1419 zł. Po odliczeniu rachunków za mieszkanie i wykupieniu leków i pampersów pozostaje jej 514 zł na miesiąc.
Pomimo swojej niepełnosprawności oraz bardzo zniszczonego pokoju w mieszkaniu komunalnym, w którym mieszka pani Teresa jest osobą bardzo otwartą i pogodną. Nie narzeka nawet na to, że całe dnie spędza w mieszkaniu, nikt nie pomoże jej wyjść na spacer. Tłumaczy, że jest kilka schodków i opiekunka nie miałaby siły jej wynieść. Przyzwyczaiła się radzić sobie sama, jest szczęśliwa, kiedy ktoś ją odwiedzi np. wolontariusze.
Wśród najważniejszych potrzeb pani Teresa wymienia wersalkę – spędza na niej leżąc lub siedząc całe dnie i noce, a ta jest uszkodzona, ma wyrobiony dół w miejscu siedzenia. Będzie bardzo wdzięczna za zakup ręczników, które bardzo się niszczą przez codzienne użytkowanie. Prosi również o środki czystości, które są bardzo drogie.

Uruchomiliśmy składkę na stronie zrzutka.pl

Poniżej link do składki

Szlachetna Paczka 2018 – Płocka Grupa Fotograficzna i przyjaciele

Finał Szlachetnej Paczki to 7-9 grudnia. Zbiórkę pieniędzy prowadzimy do 30 listopada, a potem ruszamy na zakupy!

 

Dodaj komentarz