„Fotografia Ślubna” tematem najbliższego spotkania warsztatowego!
11.04.2016
Big… Hard… Loud… Heavy Metal! Plener dla Członków PGF
13.04.2016

Andrzej Bersz zakończył podróż schodami do nieba

Gdy się miało szczęście, które się nie trafia:
czyjeś ciało i ziemię całą,
a zostanie tylko fotografia,
to – to jest bardzo mało…

Maria Pawlikowska – Jasnorzewska

 

Pozostała już tylko fotografia…

 

Z wielkim żalem żegnany wybitnego i niesamowicie utalentowanego artystę, człowieka

i przyjaciela Andrzeja Schody_do_Nieba Bersza. Po nierównej walce z chorobą nowotworową odszedł spokojnie, w otoczeniu najbliższych, 10 kwietnia bieżącego roku, o godzinie 4 nad ranem.

Dzień przed swoim odejściem Andrzej dopełnił celu, który postawił sobie jako cel nadrzędny nad wszelkimi innymi… w jednym miejscu zebrał dorobek swojego artystycznego życia organizując wraz z grupą przyjaciół benefis – wystawę w Leica 6×7 Gallery „40 twarzy Bersza”, na której to zamknięto w ramach owoc jego pięknego, artystycznego życia… zdjęcia 36 fotografów na 40 czarno-białych odbitkach. http://warsaw.leica-gallery.pl/40-twarzy-bersza/

Andrzej Bersz był jednym z tych ludzi, za którymi idą tłumy… rzesze fanów, przyjaciół, współtwórców i wielu innych napotkanych na drodze bez powodu albo właśnie po to „coś”.

I to „coś” często ciągnęło ludzi w jego kierunku… może ciepło człowieczej duszy, mowa umysłu sięgającego poza widzialne granice czy może talent wcielania się we wszystko i wszystkich? Każdy z nas ma inne zdanie… inne wspomnienie o Andrzeju i niech takim zapamięta go na zawsze.

Był artystą zanim stanął na własne nogi, zanim wypowiedział słowo… był już człowiekiem, który pozostawi na tej ziemi ślad jedyny w swoim rodzaju i nie pozostaje dodać nic więcej, jak: „Dziękujemy, że Byłeś… zawsze już z nami Będziesz!”

Pogrzeb Andrzeja Bersza odbędzie się w piątek 15 kwietnia o godzinie 14.00 w Domu pogrzebowym na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

Grupa przyjaciół i znajomych Andrzeja planuje w najbliższym czasie sprowadzić wystawę do Płocka. Już dziś serdecznie zapraszamy!

schody_BW2_7795

Andrzej Bersz fot. Andrzej Witkowski

 

Dodaj komentarz