#Canonwplocku
13.04.2014
Fotografiska – wyjątkowa galeria fotografii
17.04.2014
JAW_8140

Kwietniowe spotkanie fot. Jacek Wolf SPGF

Od samego początku naszego piątkowego spotkania było czuć wiosnę – otwarte okna, powiew chłodnego, ale nie zimowego powietrza miło wiał po sali MDK. Jako osoba odpowiedzialna za konkurs numerowałem coraz coraz to nowe kolorowe, ciepłe kadry.  Mogę powiedzieć wprost  – wiosna już oficjalnie nastała na spotkaniach Płockiej Grupy Fotograficznej! Kilkadziesiąt osób obecnych na naszym piątkowym spotkaniu dało temu wyraz przynosząc wiosenne kadry. Nie brakowało niczego – były uczucia, rośliny, zwierzęta jak i czarnobiały kadr – spisaliście się na medal 🙂 W tym miesiącu obyło się bez dogrywki – wygrała zasłużenie Ewa Nowak, prezentując jak to ktoś z sali skomentował – wiosenną, co najmniej 50-letnią miłość. Drugie miejsce zajął Maciej Olszewski portretujący „bączka, trzecie miejsce przypadło Anne Chyle z Jej sikorką. Wyróżnienie publiczności otrzymała Ewa Zwolińska za zdjęcie wiewiórki. Gorąco, wiosennie gratulujemy Wygranym.

JAW_8108

Przemek i Andrzej ze Studio AP – fot. Jacek Wolf SPGF

W marcu, na praktycznej części naszych spotkań Marcin Szadkowski oraz Witold Piotrowski przybliżyli nam tajemnice portretu oraz domowego studia fotograficznego – w tym miesiącu zaprezentowali się przed Wami nasi dobrzy znajomi ze StudioAP  – Przemek Falkowski z Andrzejem Łukasiakiem. Przemek przybliżył nam tajemnice fotolabu i papierów fotograficznych, natomiast Andrzej zaprezentował zalety kalibracji monitorów. Pytania publiczności świadczyły o tym, jak ważny jest to temat i dały nam do zrozumienia, że jeszcze nie raz wrócimy do tego tematu – od wybrania kadru, przez naciśnięcie spustu migawki, postproces i wydruk gotowej fotografii każdy element układanki jest ważny i tak naprawdę od wszystkich detali zależy, co nam wyjdzie na końcu. Przemek i Andrzej służą wszystkim fotografom swoją wiedzą – zapraszamy gorąco do StudioAP na ulicę Nowy Rynek 14 w Płocku.

Tradycyjnie, after party w Stacji Warka przebiegło także zgodnie z planem, choć w tym miesiącu nieco krócej ze względu na sobotnie warsztaty z Canonem… ale o tym w innym artykule 😉 Zapraszamy do obejrzenia wygranych prac:

1 miejsce Ewa Nowak

1 miejsce Ewa Nowak

2 miejsce Maciej Olszewski

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3 miejsce Anna Chyła

sikorka

 Wyróżnienie Ewa Zwolińska

Wyróżnienie Zwolińska

Gratulujemy wszystkim wygranym oraz biorącym udział w konkursie – pamiętajcie, trening czyni mistrza i nie wiadomo, czy za miesiąc to nie Wy właśnie wygracie. Na kolejne spotkanie zapraszamy już 9 maja o godz. 18.30 do Młodzieżowego Domu Kultury. Temat konkursu brzmi „Ulicą Płocka” – idźcie na spacer, uchwyćcie czy to budynki, czy to ludzi w miejskiej scenerii – poczekajcie na „decydujący moment” i przynieście kadry już po majówce. Zapraszamy !

[Marcin Szadkowski]

2 Komentarze

  1. Arek Gmurczyk napisał(a):

    Serdeczne gratulacje dla zwycięzców 🙂

  2. MBSzadkowski napisał(a):

    Gratulacje 🙂 Powiało Wiosną

Dodaj komentarz