Worldwide Photo Walk Płock 2012
02.10.2012
Wyjątkowy Worldwide Photo Walk Płock w najbliższą sobotę!
09.10.2012

Płocka Grupa Fotograficzna przygotowała i przetestowała dla Was trasę wielkiego święta fotografii w Płocku-pierwszej edycji Worldwide Photo Walk Płock, która odbędzie się już w przyszłą sobotę 13 października!

Płocka Grupa Fotograficzna
Spotykamy się o godz 14:45 w okolicach wejścia do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego na Nowym Rynku gdzie na dzień dobry czeka nas pierwsza z niespodzianek. Punktualnie o godz. 15:00 ruszamy Nowym Rynkiem w stronę osłabionego ostatnimi czasy salonu naszego miasta ulicy Tumskiej. Naszą obecnością i dobrą fotograficzną aurą postaramy się tknąć w nią odrobinę życia . Być może gdzieś w okolicach deptaka, zwiedzimy jedno z zapomnianych, fantastycznych-szkoda że tak zaniedbanych-płockich podwórek. Z ulicy Tumskiej skręcimy w ulicę Grodzką i udamy się w jedno z ulubionych miejsc turystów czyli na Stary Rynek. Stamtąd pokierujemy się w okolice Fary prosto ulicą Kazimierza Wielkiego mijając klimatyczną Katedrę Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. Dalej w stronę charakterystycznych okrągłych Rogatek Dobrzyńskich od których jeszcze tylko kilka kroków do starego Cmentarza Ewangelickiego zapomnianego przez wielu płocczan. Tuż za cmentarzem przed Domem Technika skręcamy w lewą stronę w kierunku odnowionego parku na zboczu naszej absolutnie pod każdym względem wyjątkowej-skarpy wiślanej. Jesień to najbardziej malownicza pora roku, którą zdecydowanie warto jest fotografować w takich właśnie miejscach. Może jakieś makro? Parkiem, górą wzdłuż Wzgórza Tumskiego (będziemy mogli udowodnić amerykanom że w Polsce, mało tego-w Płocku! też mamy plażę 😉 ) ruszymy w kierunku Bazyliki katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny czyli płockiej katedry. Po drodze miniemy tył ogrodu Mariawitów, niechlubne festiwalowe „schody do nieba”, Dział Etnograficzny Muzeum Mazowieckiego Spichlerz, Archiwum Państwowe, taras widokowy w okolicach Hotelu Starzyński z futurystyczną bryłą amfiteatru, płockim sądem aż do Zamku Książąt Mazowieckich i katedry w której to okolicach jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem będzie czekała na Was kolejna z niespodzianek przygotowana przez Płocką Grupę Fotograficzną. Po niespodziance ruszymy do jednego z ustalonych wcześniej lokali na starym mieście gdzie będziemy mogli zaspokoić pragnienia, obejrzeć zdjęcia wykonane podczas naszego pleneru i porozmawiać o fotografii-bez barier!
Trasa naszego pleneru została sprawdzona przez Płocką Grupę Fotograficzną, spacerowe przejście zajęło jej 1h 15min z aparatami powinniśmy zmieścić się w 2,5. To będzie dobre-zdrowe popołudnie!

Jest mi bardzo miło poinformować Was, że księgarnia informatyczna Helion – informatyka w najlepszym wydaniu, lider na rynku literatury informatycznej dołączyła dziś w wielkim stylu do grona patronów Worldwide Photo Walk Płock. W ciągu kilku dni z wydawnictwa otrzymam kolekcję fotograficznych książek, która będzie do wygrania podczas spaceru.

[arek gmurczyk]

Dodaj komentarz