Kwietniowe spotkanie PGF – dron
22.04.2017
Nowy członek Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna
25.04.2017

PGF z pasją … Tomasz Pełka – US Navy SEALs

 

Rozpoczynamy dzisiaj cykl artykułów pod ogólnym tytułem „PGF z pasją …” w których chcemy Wam przybliżyć fotograficzne pasje członków Naszego Stowarzyszenia.

Moją pasją jest fotografowanie tematyki związanej z militariami oraz rekonstrukcją historyczną.

Nie wiem czy macie świadomość, że wokół Was organizowana jest masa imprez historycznych / rekonstrukcyjnych na których możecie bardzo szybko cofnąć się w czasie i praktycznie dotknąć „na żywo” historii o której pewnie większość z Nas czytała w książkach lub uczyła się tego z mniejszymi lub większymi sukcesami na lekcjach historii w szkole. Rekonstrukcja to nie tylko zorganizowane imprezy z rzeszą sponsorów lub wsparciem np. lokalnych władz, to również mniejsze lub większe grupy pasjonatów specjalizujących się w konkretnej tematyce / okresie czasu / odtwarzaniu danej formacji wojskowej itd.

Dzisiaj postanowiłem pokazać Wam efekty mojej najświeższej sesji z ekipą rekonstrukcyjną Greenside 00′, która specjalizuje się w odtwarzaniu doborowych jednostek US Navy.

Jest rok 1961, prezydent Stanów Zjednoczonych John F. Kennedy powołuje do życia siły specjalne amerykańskiej marynarki. Pierwowzorem oddziałów były jednostki UDT (Underwater Demolition Team), które działały podczas II wojny światowej. Dziś jednostki te używane są do akcji bezpośrednich i specjalnych operacji rozpoznawczych.

W Polsce funkcjonuje kilka grup rekonstrukcyjnych odtwarzających operatorów tej właśnie jednostki. Greenside 00′ specjalizuje się w rekonstrukcji US Navy Seals z okresu przypadającego na rok 2000.

W końcu w marcu tego roku udało się nam zgrać terminy i spotkać się w okolicach Torunia na małą sesję zdjęciową.

Efekty Naszej pracy możecie oglądać poniżej

Zapraszam również na profil ekipy Greenside 00′ na facebook’u: https://www.facebook.com/greenside00/

Już dzisiaj zapraszam na kolejny PGF z pasją …

 

 

Dodaj komentarz