Stylowy Luty
19.02.2015
Spotkanie z Człowiekiem
11.03.2015

1 marca, to ważna data w kalendarzu. Od 2011 roku oficjalnie obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto upamiętniające i honorujące żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, które działało w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Już po raz trzeci Fundacja Wolność i Demokracja organizuje bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, który w tym roku zyskał status imprezy ogólnopolskiej.

Płock również znalazł się na mapie „Wilczego”, co oczywiście niezmiernie nas cieszy i nie pozostawiamy tego bez echa! A ponieważ nie samym fotografowaniem fotograf stoi… bierzemy udział w tym wydarzeniu w podwójnych rolach – uczestników i obserwatorów 🙂

Mamy dwa super zespoły… phototeam, który jest oficjalnym partnerem wydarzenia i running team, który wsparli swoją osobą nasi sympatycy i przyjaciele, więc spodziewajcie się obszernej i emocjonującej relacji z całego wydarzenia!

Na tym nie koniec! Nasze Stowarzyszenie pracuje nad przygotowaniem wystawy związanej z obchodami Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Płocku, ale to na razie faza planów i rozmów ze sponsorami, bo powiedzmy sobie szczerze – potrzeba na to środków finansowych, których obecnie nie mamy 😉

Przybywajcie zatem licznie, żeby także na własne oczy przekonać się, że warto zabiegać o pamięć o walecznych przodkach walcząc jednocześnie z własnymi słabościami 😉 oj tak, łatwo nie będzie… błoto, przeszkody, łzy i znój… może i krew się poleje, ale będzie też fun!

Zaczynamy o 11.00 na płycie głównej Stadionu Wisły Płock im. Kazimierza Górskiego na ulicy Łukasiewicza 34. Piętnaście minut później rozpocznie się Bieg Honorowy na dystansie 1963 metrów, który upamiętnia datę śmierci ostatniego Wyklętego – Józefa Franczaka „Lalka”. Bieg jest otwarty dla wszystkich, bez zapisów, więc serdecznie zachęcamy do udziału całe rodziny! Po biegu integracja!

O godzinie 12.00 rozpoczynamy zmagania w biegu głównym na dystansie 5,5 km 🙂 Będzie się działo!

Oddaj hołd Żołnierzom Wyklętym! Przyłącz się do Nas!

Dumnie wspieramy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych- Tropem Wilczym

Dumnie wspieramy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych- Tropem Wilczym

[Lidka Wróbel]

1 Komentarz

Dodaj komentarz