Zaproszenie na wystawę „Niewidoczne serce Zoo”
11.09.2013
Film z wernisażu płockiej wystawy fotograficznej „Niewidoczne serce ZOO”
26.09.2013

Przedwczoraj (18 września 2013 r.) odbyło się coś, do czego przygotowywaliśmy się od kilku miesięcy. Dosłownie tygodniami odwiedzaliśmy płocki Ogród Zoologiczny, fotografowaliśmy jego pracowników, opracowywaliśmy i wybieraliśmy zdjęcia na wystawę „Niewidoczne serce Zoo”. Ta praca doprowadziła do przemiłego (przynajmniej dla nas!) finału. Było i wino, i ciastka, i wspólne zdjęcia, i rozmowy, i gratulacje, i wyświetlany film w pomieszczeniu PGS, i kwiaty, i niespodzianki dla naszych wspaniałych modeli.

Musimy jednak zacząć od jednego wyrażenia, które po prostu ciśnie się na usta: DZIĘKUJEMY! 🙂

Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili swoją obecnością wernisaż naszej pierwszej wystawy. Wygląda na to, że było sporo ponad 200 osób!  Jesteśmy Wam niezmiernie wdzięczni, że byliście, że oglądaliście, że komentowaliście, że chwaliliście, że zgłosiliście ważne słowa krytyki.

Za ciepłe słowa pod naszym adresem dziękujemy Pani Alicji Wasilewskiej – Dyrektorowi Płockiej Galerii Sztuki, Panu Andrzejowi Nowakowskiemu – Prezydentowi Płocka oraz Panu Aleksandrowi Niwelińskiemu – Dyrektorowi Płockiego Ogrodu Zoologicznego.

marcin-szadkowski-15

Od prawej: Dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Aleksander Niweliński, Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski, Arek Gmurczyk – Prezes Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna i Dyrektor Płockiej Galerii Sztuki Pani Alicja Wasilewska.
fot. Marcin Szadkowski

Dziękujemy Pani Magdalenie Kowalkowskiej z płockiego Zoo za świetny pomysł na tę wspaniałą fotograficzną przygodę, a Dyrekcji Zoo za przygotowanie komfortowych warunków do realizacji tego zamierzenia. Niezmierzone pokłady cierpliwości pracowników Ogrodu Zoologicznego dla naszego fotograficznego wścibstwa oraz zaspokajania zwykłej ludzkiej ciekawości dały nam wspaniałe pole do działania i podglądania tego, co było dla nas najbardziej interesujące – jesteśmy Wam za to bardzo wdzięczni!

marcin-szadkowski-19

Pomysłodawczyni wystawy – Magdalena Kowalkowska.
fot. Marcin Szadkowski

Dziękujemy Płockiej Galerii Sztuki za gościnne przyjęcie i zorganizowanie tej wystawy (również grafikom PGS za włożenie sporego serca i cierpliwości w to, aby nasze zdjęcia prezentowały się jak najlepiej). Dziękujemy naszym sponsorom: Drukarni Mediakolor za wspaniałe i kolorowe wydruki, Agencji RIS za (pyszny!) katering na wernisażu, a Galerii Wisła za konkretną pomoc, aby wystawa prezentowała się tak, jak się prezentowała 🙂

andrzej-witkowski-5

Podziękowania dla Pani Alicji Wasilewskiej – Dyrektor Płockiej Galerii Sztuki.
fot. Andrzej Witkowski

Dziękujemy naszym rodzinom za to, że nie wypisali nas z naszych „podstawowych komórek społecznych” – bo chyba każdy z nas borykał się z odpowiedzią na retoryczne pytanie: „Co, znowu tam idziesz!?”. Bo i tak szliśmy i fotografowaliśmy, i jeszcze nam było mało 😀

Ale przede wszystkim dziękujemy naszym Koleżankom i Kolegom ze Stowarzyszenia Płocka Grupa Fotograficzna za włożenie mnóstwa serca, czasu i pracy w przygotowanie tej wystawy. Dziękujemy nawet tym z nich, którzy nie byli z nami w Zoo, ale trzymali za nas kciuki i dopingowali do działania.

PGF wernisaż w Płockiej Galerii Sztuki

Płocka Grupa Fotograficzna w dniu wernisażu.
fot. Dariusz Ossowski

Dla nas to pierwsza wystawa, a więc niezmiernie ważna. A od tego, jak została przyjęta zależało, czy uda się zorganizować kolejną. Wydaje nam się, że z tego wyzwania wyszliśmy obronną ręką. Przynajmniej tak świadczyły wypowiedzi, których byliśmy adresatami – że się podobało, że ciekawe zdjęcia, że pracownicy Zoo są wzruszeni tym, jak zostali pokazani.

Mogą też o tym świadczyć (przynajmniej tak to odbieramy) poświęcone temu artykuły, które ukazały się zaraz po wystawie:

  • Portal Płock: LINK
  • Gazeta Wyborcza: LINK
  • Tygodnik Płocki: LINK
  • PetroNews: LINK
  • Dziennik Płocki: LINK
Wernisaż wystawy "Niewidoczne serce Zoo"

Zaproszeni goście na wernisażu wystawy „Niewidoczne serce Zoo”.
fot. Ewa Ablewska

Chcielibyśmy zwrócić uwagę na jeszcze jedną sprawę. Proszę na ten zbiór zdjęć popatrzeć jak na coś, co jest wynikiem pracy nie tylko zawodowych fotografów, ale też zupełnych amatorów. To nasza zbiorowa wystawa, a realizowało ją 14 osób: Ewa Ablewska, Hubert Dajnowski, Marcin Dorobek, Arkadiusz Gmurczyk, Marek Jeznach, Agata Kurczak, Marek Michalski, Dariusz Ossowski, Arkadiusz Pytlas, Jacek Różycki, Marcin Szadkowski, Paweł Wolder, Jacek Wolf i Michał Zieliński. Kilkoro z nich nigdy nie brało udziału w żadnej wystawie fotograficznej i nie zarabiało (i nie zarabia) na swoich zdjęciach. Wszyscy za to robią zdjęcia dla przyjemności i z potrzeby serca. A ta wystawa pokazuje, że i kompletni amatorzy mogą się czegoś nauczyć dzięki samym radom i wskazówkom innych członków naszego Forum i Stowarzyszenia. Mamy nadzieję, że to zachęci Was nie tylko do „podglądania” naszego Forum, ale też do aktywnego włączenia się w prowadzone tam dyskusje, poddawanie fotograficznych pomysłów i ich realizację. Zachęcamy zatem do wstępowania w szeregi Stowarzyszenia Płockiej Grupy Fotograficznej! 🙂

>>Dowiedz się jak wstąpić do naszego stowarzyszenia: LINK<<

Zapraszamy do oglądania wystawy do 29 września 2013 r. w Płockiej Galerii Sztuki. W październiku można ją będzie obejrzeć w płockim Zoo, a w listopadzie w Galerii Wisła.

Uwaga! Zajrzyjcie do nas ponownie w ciągu kolejnych 2-3 dni. Jeśli byliście na wernisażu lub widzieliście już wystawę będziemy mieli dla Was KONKURS 🙂

Zapraszamy również do obejrzenia naszej fotorelacji której autorami są Agata Kurczak, Andrzej Witkowski i Marcin Szadkowski. Za jakiś czas galeria zostanie uzupełniona o jeszcze większą liczbę zdjęć.


Poprzednie informacje o tym wydarzeniu:

[ewa ablewska, arek gmurczyk]

Dodaj komentarz