World Wide Photo Walk 2018 Płock – zdjęcia uczestników
18.10.2018
100 lecie odzyskania Niepodległości
14.11.2018

Pod tą pozornie dziecięco brzmiącą nazwą święta, które obchodzone jest już od 8 lat, kryje się wielka moc… moc zmieniania świata dziecięcych możliwości. Rezolucją z dnia 19 grudnia 2011 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło 11 października za datę obchodów Międzynarodowego Dnia Dziewczynek, którego celem jest zwrócenie uwagi na sytuację młodych kobiet i dziewczynek na całym świecie oraz pokazanie, przed jakimi wyzwaniami stoją one w zależności od kręgu kulturowego, w którym żyją.
Tego dnia na całym świecie odbywają się różnego rodzaju spotkania, warsztaty rozwijające lub manifestacje… nie mogło zatem zabraknąć także naszego miasta na mapie obchodów tego święta. Z inicjatywą wyszła Katarzyna Oziemblewska, nauczycielka filozofii z Niepublicznej Szkoły Podstawowej COGITO w Płocku, która zaprosiła nasze Stowarzyszenie do współpracy przy realizacji swojego projektu. Oczywiście nie mogliśmy odmówić wzięcia udziału w historycznym pierwszym Dniu Dziewczynek w Płocku i wśród wielu przedstawicieli z dziedziny edukacji, kultury, rozwoju osobistego, działaczy społecznych i władz miasta oraz województwa, przygotowaliśmy reportaż z wydarzenia oraz niespodziankę dla odwiedzających w formie ścianki i fotobudki.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji przygotowanej przez Anię Jamowską oraz Ewę Ablewską, a Darkowi Kalocie dziękujemy za pełne zaangażowanie w pracę przy fotobudce 😀

11 października warto pamiętać, że w krajach rozwijających się dziewczynki często są ofiarami nierówności i złego traktowania. UNICEF przypomina, że warto mówić głośno o ich problemach i szukać rozwiązań, które dadzą im szansę na rozwój i lepsze życie.

 

Dodaj komentarz