Lutowe spotkanie PGF
19.02.2019
Kwietniowe spotkanie PGF
14.05.2019

23.12.2011 PLOCK , 30 -TA ROCZNICA POWO0DZI NA RADZIWIU I W OKOLICACH PLOCKA . FOT. TOMASZ NIESLUCHOWSKI / AGENCJA GAZETA

Na marcowym spotkaniu Płockiej Grupy Fotograficznej, nasz członek Radek Ossowski opowiadał o Radziwiu. Radek, fotograf, kolekcjoner i miłośnik historii założył fan-page „Radziwie, jakiego nie pamiętacie”. Opowiadał o swojej pasji do poszukiwań i magazynowania, fotografii tej lewobrzeżnej części Płocka. Swą przygodę rozpoczął w połowie stycznia 2014 r., aby ocalić od zapomnienia dawną architekturę, ludzi i ich pracę, ważne uroczystości i wydarzenia oraz wszystko to co z Radziwiem związane zostało w jakikolwiek sposób uwiecznione.Penetrując najbardziej odległe zakątki Internetu, udało mu się dotrzeć do wielu fotografii, filmów i artykułów, mniej lub bardziej znanych oraz takich, których Płocczanie nie mieli jeszcze, przed nim okazji oglądać.
Autor spotkania oprócz prezentacji fotografii z różnych okresów XX wieku opowiedział również o najbardziej niejasnych wydarzeniach dziejowych z Radziwiem związanych, min. o tym, czy w Radziwiu mieszkali Tatarzy, czy Radziwie było wyspą, ale także „czy Radziwie i Radziewice to te same imię”.

Poniżej fotorelacja ze spotkania.

Dodaj komentarz