Paintballowa wojna systemowa Canon vs Nikon
04.08.2011
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!
25.12.2011

„Jezioro dusz” – wystawa prac Arcadiusa Mauritza

Za bardzo ważną, jeśli nie najważniejszą cezurę w swoim rozwoju artystycznym Mauritz uznaje Luty 2010 roku kiedy to pojawił się koncept projektu “Jezioro Dusz”, serii intymnych portretów w wąskim spektrum kontekstowym, skupionych na emocjach i formie ich wizualizacji oraz zjawisku empatii na poziomie relacji z osobami pozującymi. Koncepcja projektu powstała w sposób dosyć przyziemny. Będąc na kolejnym kontrakcie we francuskiej Dunkierce trudno było autorowi pogodzić wyczerpującą psychicznie pracę tłumacza i pasję fotografii. Umysł jednak nie przestawał pracować i po kilku miesiącach pojawił się pomysł na serię intymnych portretów kobiecych, skupionych na kobiecości, jej walorach ale też wielu twarzach i odsłonach. Wszystkie zdjęcia są utrzymane w monochromatycznej konwencji, tak aby skupić uwagę odbiorcy na formie, ciasnym kontekście, zostawić trochę przestrzeni na domysły, które nierzadko uciekają gdy przytłacza nas kolor.

Dlaczego kobiety? Najprościej rzecz ujmując Kobieta jako temat niesie w sobie nieograniczone możliwości estetyczne. Bogactwo charakteru, osobowości, pokłady emocji jakie są ukryte w Kobiecie to ogromna zagadka i niewyczerpane źródło inspiracji od zarania dziejów Sztuki.
Z biegiem czasu stylistyka „Jeziora” opanowała sposób patrzenia Mauritza i stała się czymś więcej niż jednorazowym przedsięwzięciem. Przeobraziła się w atmosferę i konwencję oraz przede wszystkim w jego wizytówkę jako fotografa.

źródło: http://www.facebook.com/arcadiusmauritzpl

W Płockiej Galerii Sztuki odbył się wernisaż wystawy prac Arcadiusa Mauritza „Jezioro dusz”. Licznie zebrane grono sympatyków monochromatycznego portretu miało tego dnia istną ucztę dla oczu. Na piętrze zawisły 34 prace przedstawiające portrety pięknych kobiet w nienagannych stylizacjach, nietuzinkowych pozach. Wystawa została ciepło przyjęta przez zwiedzających, a tych co jeszcze nie widzieli zachęcam do wybrania się na ulicę Sienkiewicza, gdyż do 1 stycznia będzie jeszcze można obejrzeć owe prace. Na parterze natomiast miała miejsce premiera wystawy „Valores desconocidos”, których to prac autorem jest Jesus Miguel Soler Rodriguez.

[Dariusz]

Dodaj komentarz