„Twoje zdjęcie. Twoje prawo. Spotkanie z prawem autorskim i własnością intelektualną”
31.05.2013
W hołdzie Markowi „Niebo należało do Ciebie, teraz Ty należysz do Nieba”
13.06.2013

Z wielką satysfakcją informujemy, że piątkowy wykład „Twoje zdjęcie. Twoje prawo. Spotkanie z prawem autorskim i własnością intelektualną” Pana Wiktora Sobolewskiego w ramach naszej ogólnopolskiej kampanii społecznej „Jestem autorem. Znam swoje prawa” dotyczący ochrony praw autorskich spotkał się z odzewem przekraczającym nasze najśmielsze oczekiwania!

„Twoje zdjęcie. Twoje prawo. Spotkanie z prawem autorskim i własnością intelektualną” fot.Hubert Dajnowski

„Twoje zdjęcie. Twoje prawo. Spotkanie z prawem autorskim i własnością intelektualną”
fot. Hubert Dajnowski

Blisko setka uczestników, aktywny udział słuchaczy, 2h przedłużone spotkanie z wieloma pytaniami do prowadzącego, pokazały nam, że nasza decyzja o zaangażowaniu się w to zagadnienie jest nie tylko słuszna z podstawowego punktu widzenia, ale również spełnia oczekiwania osób publikujących swoje prace.

Ogólnopolska kampania społeczna dotycząca ochrony i przestrzegania prawa autorskiego oraz poszanowania własności intelektualnej w kontekście fotografii i filmu: „Jestem autorem. Znam swoje prawa”. fot. Marcin Szadkowski

„Twoje zdjęcie. Twoje prawo. Spotkanie z prawem autorskim i własnością intelektualną”
fot. Marcin Szadkowski

Z ogromną przyjemnością gościliśmy uczestników z Płocka, Warszawy, Łodzi, Zgierza, Gostynina, Kutna, Sochaczewa, Torunia, Sierpca, Goleszyna…co dowodzi, że potrzeba pogłębiania wiedzy nt. aspektów prawnych publikacji jest bardzo duża. Fotografowie, osoby zajmujące się filmowaniem, pracownicy oświaty, instytucji publicznych, właściciele firm i wydawcy udowodnili nam jak bardzo istotną kwestią w dzisiejszych czasach  jest wiedza dotycząca poszanowania własności intelektualnej z którą spotykamy się na każdym kroku.

„Twoje zdjęcie. Twoje prawo. Spotkanie z prawem autorskim i własnością intelektualną” fot. Marek Jeznach

„Twoje zdjęcie. Twoje prawo. Spotkanie z prawem autorskim i własnością intelektualną”
fot. Marek Jeznach

Otrzymaliśmy z wielu źródeł pytania o możliwość organizacji takich wykładów w innych miastach naszego kraju co bardzo nas cieszy i działa ogromnie mobilizująco napędzając do dalszej pracy.

Jeśli dołożymy do tego pierwszą publiczną prezentację w Polsce najnowszego dziecka Nikona czyli AF-S NIKKOR 800mm f/5.6E FL ED VR i atmosferę, jaka była podczas wykładu, bez fałszywej skromności możemy powiedzieć: “Mamy powody do dumy!”.

„Twoje zdjęcie. Twoje prawo. Spotkanie z prawem autorskim i własnością intelektualną” fot.Arek Gmurczyk

„Twoje zdjęcie. Twoje prawo. Spotkanie z prawem autorskim i własnością intelektualną”
fot. Arek Gmurczyk

W tym miejscu chcemy gorąco podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które nam pomogły i którym bliska jest kwestia ochrony prawa autorskiego:

  • Panu Wiktorowi Sobolewskiemu za poprowadzenie wykładu i prezentację sprzętu Nikona oraz całej firmie Nikon Polska-naszemu partnerowi technologicznemu
  • Panu Danielowi Korzanowi z Wyższej Szkoły im. Pawła Włodkowica w Płocku za pomoc w organizacji miejsca wykładu
  • Panu Andrzejowi Nowakowskiemu, Prezydentowi Miasta Płocka za objęcie honorowym patronatem naszego przedsięwzięcia
  • Miejskiemu Domowi Kultury w Płocku za zadbanie o aspekty wizualne spotkania
  • Panu Radkowi Osieckiemu z Drukarni Mediakolor w Płocku za ufundowanie pamiątkowych certyfikatów, znaczków i materiałów informacyjnych dla uczestników naszego spotkania
  • Księgarni Internetowej Helion za ufundowanie nagród książkowych dla zwycięzców naszych konkursów
  • Cukierni Bombonierka za poczęstunek, Bugi Cafe za pomoc w organizacji cateringu
  • Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców
  • Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki
  • Naszym patronom medialnym PetroNews.pl, Gazeta.pl Płock, Fotoblogia.
jestem-autorem-znam-swoje-prawa (2)

„Twoje zdjęcie. Twoje prawo. Spotkanie z prawem autorskim i własnością intelektualną”
fot. Andrzej Witkowski

„Twoje zdjęcie. Twoje prawo spotkanie z prawem autorskim i własnością intelektualną” zorganizowaliśmy w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Jestem autorem. Znam swoje prawa” której jesteśmy autorem. Z akcją chcielibyśmy dotrzeć do jak największej ilości osób aby miała możliwie najszerszy zasięg. Do współpracy zapraszamy wszystkie firmy i instytucje, które chcą aktywnie uczestniczyć w popularyzacji problematyki praw autorskich i ochrony własności intelektualnej.

 • Jeśli jesteś entuzjastą, zapaleńcem, pasjonatem, który chce aby coraz lepsze prace wychodziły spod twojej ręki, jeśli jesteś z Płocka, bądź identyfikujesz się z nim lub zwyczajnie lubisz to miasto ? To Stowarzyszenie jest dla Ciebie: Dowiedz się o nas więcej

Otrzymaliśmy namacalny dowód, że podjęty przez nas temat jest ważny i potrzebny. To bardzo buduje i dodaje nam sił do dalszych działań!

Śledźcie uważnie nasze wpisy, informacje o kolejnych akcjach już wkrótce! Niebawem na stronie kampanii udostępnimy Wam zdjęcia z naszego piątkowego spotkania + zaprosimy do udziału w kolejnym konkursie z nagrodami.

Za to że jesteście z nami-dziękujemy!

Jeśli Wam się podobało, chcielibyście uczestniczyć w kolejnych tego typu wydarzeniach, uważacie że są one ważne-piszcie w komentarzach. Czekamy na Wasze głosy.

[marek jeznach, arek gmurczyk]

Dodaj komentarz