VI Urodziny Płockiej Grupy Fotograficznej za nami. Dziękujemy.
24.11.2014
Do 5 razy sztuka?
09.12.2014

Warsztaty Fotografii Analogowej

14tego grudnia w dawnym klubie Metalowiec (dawnej Sphinx), ul. Tumska 13 odbędą się jedyne w swoim rodzaju warsztaty fotografii. Fotografowie Płockiej Grupy Fotograficznej, za pomocą analogowego sprzętu będą odtwarzać klimat fotografii z przełomu lat 80tych i 90tych. Aparatami analogowymi, na filmach czarno-białych i kolorowych będziemy starali się oddać fotograficzną atmosferę przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. W zaimprowizowanym studio wykonamy serię portretowych zdjęć, mając nadzieję, że dołączycie do naszej akcji. Odpowiemy na pytania dotyczące fotografii klasycznej, podpowiemy na co zwracać uwagę. Na początku tego roku, na jednym z naszych spotkań omawialiśmy podstawy fotografii klasycznej i cyfrowej. Wrócimy do tych tematów, ale teraz połączymy to z praktyką.

Mile widziany własny aparat klasyczny – najlepiej małoobrazkowy. Jeśli nie ma – będzie trochę trudniej, ale nie należy się zrażać i przyjść.
Zdjęcia nie będą wywoływane na miejscu. Zależnie od typu materiału – albo zostaną wywołane w laboratorium (proces C41) albo tradycyjnie w następnym tygodniu. A dla szczególnie dociekliwych mamy ćwiczenia z pomiaru światła błyskowego!

Zapraszamy

Zapraszamy wszystkich chętnych – tych, którzy bywali na naszych comiesięcznych spotkaniach i tych, którzy jeszcze nie byli. Ponieważ nasze grudniowe spotkanie wypadłoby 12tego grudnia, postanowiliśmy połączyć spotkanie z czynnym fotografowaniem, tak jak robiliśmy to już m.in podczas „1 sekundy z życia miasta” i „WorldWide Photo Walk.”

Uczestników warsztatów zachęcamy do pojawienia się w strojach sprzed 25 lat. Na pewno w szafach Waszych rodziców znajdą się ubrania z tamtych czasów.

Nasze zdjęcia wykonamy całkowicie tradycyjnie – negatyw-wywołanie-odbitka. Bez poprawek komputerowych. Staromodna fotografia w czystym wydaniu.

Zapisy

Zaczynamy od godziny 10tej. Planujemy około 6 godzin, więc zakończenie przewidujemy w okolicach godziny 16tej.

Chcielibyśmy aby osób chętnych do pozowania było 4-6. Ponieważ warsztaty będą trwały dość długo, osoby fotografujące będą miały wystarczającą ilość czasu zarówno na część teoretyczną jak i praktyczną. Uwzględniając czas trwania warsztatów i rotację uważamy, że w imprezie może wziąć 25-30 osób fotografujących.

Jeśli macie jakieś pytania zapraszamy Was do zadawania ich w oficjalnym warsztatowym wątku na naszym forum fotograficznym.

Warsztaty są bezpłatne jednak obowiązują wcześniejsze zapisy:

 
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Te warsztaty to nasz wkład w obchody Roku Wolności, są one organizowane przy wsparciu Urzędu Miasta Płocka.

Warsztaty analogowe-Fotograficzna Maszyna Czasu 14.12.2014 godz. 10:00 ul. Tumska 13 w dawnym klubie Metalowiec (dawnej Sphinx)

Warsztaty analogowe-Fotograficzna Maszyna Czasu 14.12.2014 godz. 10:00 ul. Tumska 13 w dawnym klubie Metalowiec (dawnej Sphinx)

[Marek Jeznach]