Majową „Ulicą Płocka”. Zapraszamy na plener fotograficzny!
07.05.2014
Fotograficzna Majówka na filmowo
12.05.2014

To już piąty, piątkowy wieczór naszych Spotkań. Mimo Majuni, wielu spotkań przy grillu itp przyszło do Młodzieżowego Domu Kultury 30-40 osób i przyniosło zdjęcia na konkurs, tym razem z hasłem przewodnim „Ulicą Płocka”. Interpretacji tematu było tyle, ilu fotografów – od zdjęć architektury, przez typowo sytuacyjne (streetowe) po sesyjne, pozowane. Wśród wszystkich przyniesionych prac wylosowaliśmy wyjątkowy album z fotografiami Piotra Chary-Obrazy Przyrody, który otrzymaliśmy od firmy Nikon Polska-Mecenasa projektu.  Głosowanie poszło szybko i sprawnie, uczestnicy byli prawie jednomyślni w głosowaniu – 1 i 2 miejsce zajął Marcin Szadkowski, 3 miejsce Maciej Olszewski a wyróżnienie otrzymała Andżelika Staszewska. Wygrane prace prezentujemy poniżej.

Na spotkaniu ogłosiliśmy wyniki naszego konkursu #CanonwPlocku. Nagrody dla wygranych ufundowała Fabryka Piękna – są to vouchery na zabiegi kosmetyczne. Dodatkowo, każdy z trzech wymienionych osób otrzyma gadżety Canona. Pierwsze miejsce zajęła Ewa Ablewska, drugie miejsce Monika Ciesielska , trzecie miejsce przypadło Pawłowi Wacławiakowi. Jeszcze raz gratulujemy ! Wygrane prace można obejrzeć na dole artykułu.

Majowe Spotkanie PGF fot. Marcin Szadkowski

Majowe Spotkanie PGF fot. Marcin Szadkowski

Na ten dzień zaplanowaliśmy, oprócz konkursu, krótki plener po ulicy Tumskiej i jej podwórkach – a tu od rana na przemian padało i świeciło słońce… Jednak ktoś tam na górze nas lubi i wyszło nam ładne słońce, które malowało piękne barwy aż do samego zachodu… Naszą fotograficzną grupą doszliśmy na Wzgórze Tumskie, siejąc po drodze popłoch wśród ludzi i wywołując uśmiechy turystów 😉 Po zachodzie słońca na Tumach zdecydowaliśmy się zostać w restauracji Quo Vadis, mieszczącej się w dawnej kanonii, siedzibie Towarzystwa Naukowego Płockiego. W prawie 600-letnich murach prawie do północy oddawaliśmy się degustacji potraw i dyskusji o fotografii (i nie tylko)… Zapraszamy już za miesiąc…

1. miejsce Marcin Szadkowski – Nadwiślańskim bulwarem – ul. Rybaki

miastomale-6 (Kopiowanie)

2 miejsce – Marcin Szadkowski – ul. Kościuszki

miastomale-4 (Kopiowanie)

3 miejsce – Maciej Olszewski – Pod Mostem Solidarności

Maciej (Kopiowanie)

Wyróżnienie – Andżelika Staszewska – Tumska nocą

andzelika (Kopiowanie)

Wyniki konkursu #CanonwPłocku

1 miejsce Ewa Ablewska

Ewa-Ablewska_0690

2 miejsce Monika Ciesielska

Image_15

3 miejsce Paweł Wacławiak

Image_21

[Marcin Szadkowski]

Dodaj komentarz